„Destination Šiauliai“ renginių ciklas

Lap 26, 2019

Lapkričio 8-15 dienomis įvyko Šiaulių universiteto studentų atstovybės organizuojamas renginių ciklas – „Destination Šiauliai“. Šio ciklo pagalba buvo siekiama pritraukti jaunimą ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir sužinoti, ko jiems trūkstą ir ko norėtų savo mieste, kad jame būtų gera gyventi ir augti.

2019 m., spalio 18 d. įvyko puikios, linksmos ir įsimintinos Šiaulių universiteto studentų atstovybės organizuotos ekologiškos orientacinės varžybos „ Be variklių“. Šių orientacinių tikslas – saugoti gamtą, tausoti, neteršti ir žinoma, puikiai praleisti laiką su savo komandos nariais, kol dar galime pasidžiaugti šitais orais! Šios varžybos buvo orientuotos į žmonių aktyvumo skatinimą, mažesnį užterštumą, į tai, kas dabar labai aktualu visame pasaulyje. Norime labai pasidžiaugti ir padėkoti, kad pavyko pasiekti tokio renginio susidomėjimo ir labai didelio dalyvių skaičiaus –varžybose dalyvavo apie 100 Šiaulių miesto moksleivių! Renginio pradžioje buvo paaiškintos varžybų taisyklės, kurių buvo būtina laikytis stengiantis įveikti net 6 skirtingo sudėtingumo užduotis, kurias žemėlapių pagalba jiems teks patiems susirasti, norint nugalėti! Taškai buvo skaičiuojami pagal užduočių atlikimo greitį bei kokybę. Taip pat dalyviams teko paplušėti, stengiantis apsaugoti gamtą. Jie turėjo surinkti kuo daugiau išmestų šiukšlių miške ir nuo jų kiekio buvo pridedama dalis taškų prie galutinės sumos. Užduotys, kurias teko dalyviams įveikti buvo: iš butelių kamštelių sudėlioti žodį „rūšiavimas“, „Ekologija“, eilėraščio kūrimas, lapų prisegimas ant virvės, vandens pernešimas, „Piramidė“. Visos šios užduotys reikalavo , mąstymo, fizinės ištvermės, atidumo, orientacijos miške. Užduotys buvo sukurtos, siekiant skatinti gamtos švarą bei padedant suprasti, kad iš labai paprastų dalykų galima sukurti kažką nepaprasto, nebūtina visko išmesti! Renginio pabaigoje visi dalyviai rinkosi prie Salduvės kalno, kur buvo skelbiami orientacinių varžybų nugalėtojai. Visos prizinės vietos buvo apdovanotos puikiais prizais ir dalyvavimo diplomais. Renginio pabaigoje, tikrai nebuvo nei vieno nuskriausto dalyvio, nes visi buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis – padėkomis už puikų dalyvavimą. Renginys pasibaigė linksmomis nuotaikomis, visi dalyviai buvo patenkinti ir kupini įspūdžių.

Lapkričio 8d., 15 val. Fotografijos muziejuje vyko intensyvi diskusija „Jaunimo debatai“. Joje dalyvavo Šiaulių universiteto studentų atstovybės nariai, Šiaulių nevyriausybinės organizacijos, savivaldybės atstovai ir Šiaulių miesto jaunimas. Pagrindiniai klausimai, kurie buvo svarstomi diskusijos metu ir aktyviai į juos buvo atsakoma: ar iš tiesų Šiaulių mieste lieka vis mažiau aktyvaus ir kūrybiško jaunimo? Ar yra vietų, kuriose miesto jaunimas galėtų jaustis gerai, kur vyktų įdomūs jiems renginiai? Ko trūksta miestui, kad jaunimas norėtų čia augti ir tobulėti? Debatuose dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius, Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Vietienė, Šiaulių universiteto alumnų asociacijos prezidentė Gabrielė Petkuvienė, Šiaulių valstybinės kolegijos studentų atstovybės narys Laurynas Žižys, Lietuvos socialdemokratų jaunimo sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Arnoldas Alūzas, Lietuvos jaunimo darbuotojų asociacijos valdybos narė Lina Lukytė, Šiaulių jaunimo organizacijas vienijančios asociacijos „Apskritasis stalas“ l. e. p. pirmininkas Žygimantas Ruškys, Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentė Aistė Žilevičiūtė, Šiaulių universiteto kultūrinių projektų vadybininkas Zenonas Ripinskis, Šiaulių miesto mokyklų mokiniai, neformaliojo ugdymo specialistai. Debatų metu buvo pripažinta, kad mieste jaunimo, kuris yra aktyvus ir kūrybiškas, mažėja. Buvo išskirtos tam tikros problemos: nenoras jungtis ir priklausyti vienai organizacijai, nepakankamas bendradarbiavimas ir konkurenciją tarp pačių jaunimo organizacijų, mokyklų, komunikacijos trūkumas, vietų, kuriose vyktų renginiai ir koncertai, ypač jaunimui iki 21 m., nebūvimas. Labai didelę įtaką Šiaulių miestui turi jaunimo išvykimas į kitus miestus, Šiaulių universiteto studentų skaičiaus mažėjimas. Miesto mokyklų mokiniai pastebi, kad pačios jaunimo organizacijos nesidalija informacija apie savo renginius kitoms organizacijoms. Taip pat jie teigia, kad trūksta vietų, kur jaunimas galėtų rinktis ir rengti įvairius renginius šaltuoju metų laiku. Labai džiaugiamės, kad susirinko labai aktyvūs dalyviai, kurie išsakė visas problemas ir teikė pasiūlymus, kaip pritraukti jaunimą grįžti į Šiaulius.

Lapkričio 13 d., 17val. , Jaunimo centre vyko Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ spektaklis „=“. Spektaklis buvo organizuojamas, siekiant parodyti, kad reikia siekti lyčių lygybės, kad moterys tikrai nėra silpnesnės už vyrus. Tai buvo pamokantis ir gilią prasmę turinti spektaklis. Taip pat norime pasidžiaugti, kad liaudies šokių ansamblis „Saulė“ po vaidinimo, 18.30 val., Šiaulių universiteto bibliotekoje surengė linksmą bei aktyvų vakarą! Žiūrovai ne tik galėjo stebėti ir pasimėgauti pasirodymais, bet ir patys įsitraukti į veiklą ir pajudėti. Renginio metu galima buvo pastebėti, kad visų veidai nušviesti laimės ir juoko.

Lapkričio 15d., 18 val., įvyko nuostabi paskaita kartu su Gabrieliumi Liaudansku – Svaru. Jos metu sužinojome labai daug apie patį Svarą, jo gyvenimą. Džiaugiamės, jog šis susitikimas pritraukė didelį šiauliečių susidomėjimą ir, kad jo pasakojimas įkvėpė žmones tobulėti ir siekti savo tikslų. Tikimės, kad iš šios paskaitos klausytojai išsinešė nors dalelę naudingos informacijos. Labai norime padėkoti Gabrieliui Liaudanskui – Svarui, kad atvyko ir sutiko papasakoti apie save, įkvėpti jaunus žmones tobulėti!
Šis renginių ciklas pasiekė savo tikslą – pritraukė ir sudomino jaunimą dalyvauti renginiuose ir diskusijose. Visi renginiai buvo įsimintini ir labai džiaugiamės, kad pavyko pritraukti tiek daug kūrybingo ir smalsaus jaunimo!

„Destination Šiauliai“ renginių ciklas – tai veiklos, kurios iš dalies yra finansuojamos Šiaulių miesto savivaldybės lėšomis.