TSD’18

Lap 15, 2018

Šią savaitę praūžė ŠUSA ir ŠVK SA organizuoti renginiai Tarptautinei studentų dienai paminėti. 

Lapkričio 13 d., mūsų kolegos iš Šiaulių valstybinės kolegijos suorganizavo boulingo turnyrą, kuriame kvietė Šiaulių miesto studentus prisijungti paminėti organizuojamų renginių pradžią. Kolegos suorganizavo ne tik boulingo turnyrą, tačiau ir protmūšį! Dalyviai džiaugėsi puikiu laisvalaikio praleidimo būdu.

Lapkričio 14 d., tęsėme projektą su diskusija „Kodėl pasirinkau Šiaulius“. Viena diskusijos dalyvių buvo Roberta Stonkutė, kuri studijas Šiaulių universitete pasirinko atsitiktinai, tapusi ŠUSA prezidente atrado save ir suprato, ko nori, ko nori siekti savo gyvenime. „Dėl šito esu dėkinga Šiaulių universitetui ir ŠUSA’i , kad galėjau atrasti save, savo pašaukimą.“ – sakė buvusi ŠUSA prezidentė. Pirmiausia būtent ŠUSA prezidentės postas ją paskatino likti Šiauliuose. Roberta pabrėžė, kad dabar ji nori kurti Šiaulių miestui, atiduoti visą save miestui, kuriame ji gyvena. Kitas diskusijos dalyvis buvo istorijos mokytojas, gimęs ir augęs Šiauliuose, Malik Agamalijev, kuris pirmiausia įstojo į Šiaulių universiteto statybos inžinerijos studijas, tačiau jas metęs po pusmečio, grįžo į universitetą studijuoti istorijos studijų. „Man patiko, kad mūsų miestas turi labai daug istorijos.“ – sakė Malik. Šiam žmogui Šiauliai davė galimybę, Šiaulių universitetas stumtelėjo link to, kuo jis nori būti. Jis pabrėžė, jog nebūtina bėgti į kitus miestus, norint įgyvendinti savo tikslus, o miestas be universiteto tampa paprastu miesteliu. Trečiasis diskusijos dalyvis  – Remigijus Ruokis. „Aš esu visiškas kosmopolitas.“ – šiais žodžiais Remigijus Ruokis pradėjo savo pasakojimą apie save ir kaip pasirinko Šiaulius.  Nors jis ir studijavo tuometiniame Kauno politechnikos institute, pasirinkęs atlikti praktiką Šiauliuose, po studijų pasirinko darbą Šiauliuose. „Galvojau matysim, kas bus.“ – juokėsi Šiaulių miesto kultūrinį gyvenimą praturtinęs vyras. 30 metų Šiauliuose pradirbęs vyras čia nebegyvena, tačiau jis yra vienas iš organizatorių tokių renginių kaip „Šiaulių naktys“, „Šiauliai Jazz“, jis kartu su draugu Šiauliuose įkūrė įmonę „Pramuštgalvis“. „Žmonės turi būti ambicingi ir creative’int. Menai generuoja tautą.“ – sakė Remigijus Ruokis.

Lapkričio 15 d., 13 val. Prisikėlimo aikštėje, prie Centukų aikštelės ŠUSA ir ŠVK SA surengė koncertą Šiaulių miesto studentijai. Jiems koncertavo Šiaulių universiteto studentai – Robertas Matevičius bei Raminta Kirklytė. Studentai dalino šventinę atributiką šiauliečiams bei vaišino juos kareiviška koše bei arbata. Kiek vėliau – vyko paskaita „Gera ten, kur manęs nėra“, šios paskaitos lektoriumi tapo Gediminas Beržinis. Per paskaitą lektorius įtraukė studentus į diskusijas paliesdamas tokias temas kaip kūrybiškumas, drąsa, pasitikėjimas savimi, motyvacija, gyvenimo siekiai bei tikslai. Lektorius aiškino studentams, jog gyvenimas pilnas pakilimų ir nuosmukių. Jis paskaitos metu privertė studentus „išlipti“ iš savo komforto zonų.

Nuo lapkričio 15d. iki 29 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje kviečiame lankytis fotografijų parodoje „Šiaulių studentija“, kurią visiems parengė studentas, buvęs ŠUSA narys Žygimantas Ruškys. 

Džiaugiamės, jog įvykę renginiai subūrė Šiaulių studentiją veikti kartu! Ačiū visiems dalyvavusiems ir tikimės, jog šie renginiai Jus įkvėpė kurti!